dwa żywioły

czyli dwóch mc’s o odmiennych charakterach, a na to wszystko przychodzi wokalista który postara się znaleźć wspólny element układanki. Rafał „Ramzes” Matuszewski z zespołu Black Bee kolejnym współtworzącym projekt. Blues, Rock’n’Roll to klimaty w jakich porusza się Ramzes i właśnie takim sznytem zaznaczył swoją obecność w utworze pt.”ogień i woda”.

Whoopi Goldberg będzie dumna

Przedświąteczny czas jest bardzo intensywny dla Chóru Gospel z Łękawicy, liczne próby i koncerty, a gdzieś pomiędzy tym trzeba upchać roboty drogowe przy Moście. „Nie po drodze do nieba” to tytuł naszej wspólnej piosenki. Zderzyliśmy różne podejścia do wiary, dwa języki i kilkadziesiąt osób.

rozmiar XXXL

Projekt rozrósł nam się do nie planowanych wcześniej rozmiarów, z naszych spotkań i prób początkowo miało wyjść kilka kompozycji, a jesteśmy już bliżej płyty długogrającej. Wciąż ćwiczymy i sprawdzamy nowe aranże. W międzyczasie raperzy i wokaliści nagrywają zwrotki oraz refreny. W ostatnim tygodniu w jednym z utworów udzieliła się Justyna „Justine” Janik – Żywiecka wokalistka, półfinalistka jednej z edycji programu The Voice Of Poland. Justine koncertuje z Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej, ma także na swoim koncie anglojęzyczny singiel pt. „Run After Me„. To jeszcze nie koniec gości. Pow!

 

Popularna dusza

W ostatnich dniach pracowaliśmy z „Pufą” nad soulowo-popowym ubarwieniem jednego z wybranych utworów. Nostalgiczna kompozycja z osobistymi tekstami potrzebowała śpiewanego refrenu, do którego słowa napisał sam Marcin. Wiecie jak to jest gdy efekty przerastają oczekiwania? My wiemy.

nie ma emocji nie ma rapu

Musimy być z Wami przede wszystkim szczerzy, w naszym mniemaniu jest to wyznacznikiem rapera, poza umiejętnościami. Nie zależnie, czy opisujemy własne relacje i przeżycia, czy budujemy fikcję literacką, zawsze będzie w tym 100% naszego sposobu myślenia i patrzenia na świat. Może i mamy sporo do nadrobienia w warsztacie, ale skillsy to nie wszystko.

„Nie ma emocji, nie ma rapu”.

Goście, goście 2

Wśród zaproszonych gości znalazł się Dawid Mędrzak, utalentowany wokalista i muzyk żywieckich zespołów Sonbird i After The Sound.  Szczególnie z tym pierwszym, w ostatnim czasie prężnie działa i zdobywa serca fanek w całym kraju 😉 Chłopaki sporo koncertują i są w trakcie nagrywania swojego debiutanckiego albumu, którego premiera przewidywana jest na wiosnę 2018, ale zanim to nastąpi…

Dawid ze swoimi zespołami porusza się wśród brzmień indie / art pop / alternative, a co za tym idzie wzbogacił nasz projekt o klimatyczne refreny i zwrotkę w utworze pt. „Presja”.

Ciarki gwarantowane. Wkrótce.

Goście, goście

Do projektu wciąż dołączają nowe osoby. Marcin „Pufa” Piątek  to wokalista związany z takimi zespołami jak Porąbani czy eMeLJot, uczestnik programów telewizyjnych m.in. „Szansy na Sukces”, „Bitwy na Głosy” oraz „Voice of Poland”. Lokalny animator kultury i DJ. Marcin ma spore doświadczenie sceniczne i bardzo ciekawe spostrzeżenia odnośnie muzyki. Spotkaliśmy się właśnie po to, żeby się wymienić doświadczeniami,  porozmawiać o dzisiejszych twórcach i odbiorcach, panujących trendach, a nawet o prawach jakimi rządzi się nasz Polski showbiznes. Oczywiście przesłuchaliśmy nagrane już instrumentalne wersje nowych utworów i omówiliśmy współpracę w ramach projektu. Będzie ciekawie.

Druga sesja nagraniowa

Druga i ostatnia jeśli chodzi o realizację muzyki przez nasz liveband (bębny, bas, instrumenty klawiszowe)*. Teraz komplet instrumentali wysyłamy do aranżera, piszemy teksty i kompletujemy gości.  Sporo pracy już wykonaliśmy, ale przed nami nadal nie mniejsze wyzwania. Trzymajcie kciuki.

*Bartek, Wojtek, Darek – jesteście najlepsi!

Starcie Tytanów

Po miesiącach przygotowań, prób i wzajemnej obserwacji nadszedł czas na pierwsze starcie.  Zmierzyliśmy się z aranżem napisanym przez Pana Mariana Koziaka. Świetna współpraca dała wyraźnie słyszalne efekty.  Cały weekend spod znaku „Strajku zmysłów”. Jest pięknie!